Вибір торгового обладнання в будівельний гіпермаркет

Останніми роками значно збільшилася кількість магазинів формату DIY (do it yourself – “зроби сам”), які реалізують будівельні та оздоблювальні матеріали, інструменти, сантехніку, товари для дому та інтер’єру, меблі, товари напряму “сад-город” та орієнтовані на покупців, що самостійно виконують ремонтні роботи. Такі магазини представлені у форматі гіпермаркетів з асортиментом 30-40 тис. найменувань у ціновому сегменті “середній […]

Останніми роками значно збільшилася кількість магазинів формату DIY (do it yourself – “зроби сам”), які реалізують будівельні та оздоблювальні матеріали, інструменти, сантехніку, товари для дому та інтер’єру, меблі, товари напряму “сад-город” та орієнтовані на покупців, що самостійно виконують ремонтні роботи.

Такі магазини представлені у форматі гіпермаркетів з асортиментом 30-40 тис. найменувань у ціновому сегменті “середній – нижче середнього”.

Наповнюючи магазин такою кількістю артикулів, ритейлер позбавляє покупця необхідності пошуку товарів, яких бракує, в інших торговельних точках і, як наслідок, залучає додатковий “приплив” клієнтів.

Не секрет, що технології мерчандайзингу визначають методику розподілу товарів для збільшення обсягів продажів, в основу якої входить правильне зонування простору, з урахуванням уже відомих фактів щодо поведінки людей, які ввійшли до магазину (80-90 % повертають праворуч і далі йдуть уздовж правої стіни). Відповідно, саме за цим маршрутом слід розміщувати найкращі та найновіші товари, адже при вході здійснюється близько 60 % продажів.

Різнорідність будівельних та оздоблювальних матеріалів і умов їхнього зберігання вносять коригування в підбір торговельного обладнання та розробку схем викладки з акцентом на пріоритетні напрямки.

У магазинах самообслуговування використовують будівельні стелажі на базі палетних стелажів і різні експозитори.

Для сухих будівельних сумішей, лакофарбової продукції, герметиків, звуко- і теплоізоляційних матеріалів тощо підходять палетні стелажі з полицями для викладки товарів на нижніх ярусах і траверсами для зберігання запасів на палетах.

Для номенклатурного поділу профілів, плінтусів, труб, фризів, карнизів та інших довгомірних товарів застосовують сепаратори, що інтегруються в конструкцію стелажа. Широкий асортимент аксесуарів дає змогу практично всі товари представити в площині стелажа.

Однак, для деяких товарних груп краще використовувати експозитори. Їх встановлюють таким чином, що покупець бачить одночасно різні за призначенням товари, які можуть знадобитися під час ремонту однієї кімнати (наприклад, для ванної кімнати підбирають керамічну плитку, отже, поруч будуть душові кабіни, ванни, раковини, унітази, труби, змішувачі, килимки, сушарки для рушників, дозатори та ін.).

За наявності вільного простору в торговому приміщенні можна встановити платформу на колонах для демонстрації джерел світла (люстр, світильників, бра) із зоною зберігання запасів на верхньому ярусі.

Для доставки товару наверх, у платформі передбачені завантажувальні ворота. Персонал піднімається гвинтовими сходами.

Головна умова при виборі торгового обладнання – це максимальна відкритість і зручність доступу до товару.

Прокрутити вгору