Кожен виробник встановлює власні терміни придатності на нові автомобільні шини від 5 до 10 років. Тому необхідно цікавитися терміном і умовами зберігання шин до покупки, але не забувати, що в міжсезоння необхідно дотримуватися основних правил зберігання шин, щоб вони не стали непридатними завчасно. Зберігання автомобільних шин регламентується ГОСТ 24779-81. У цій статті ми наведемо рекомендації […]
Кожен виробник встановлює власні терміни придатності на нові автомобільні шини від 5 до 10 років. Тому необхідно цікавитися терміном і умовами зберігання шин до покупки, але не забувати, що в міжсезоння необхідно дотримуватися основних правил зберігання шин, щоб вони не стали непридатними завчасно.
Зберігання автомобільних шин регламентується ГОСТ 24779-81. У цій статті ми наведемо рекомендації щодо підвищення довговічності та збереженості шин у процесі зберігання та експлуатації. Як усі гумотехнічні вироби, шини схильні до термвологісного, термосвітлоозонного, термоокислювального та озонного старіння, результатом яких є поява мікротріщин на поверхні шин.
Шини зберігають у закритих, добре вентильованих, вогнетривких приміщеннях. Висока температура повітря сприяє збільшенню швидкості старіння шин і втраті ними первинних експлуатаційних властивостей, тому допустима температура в приміщенні повинна зберігатися в межах -5°С…+25°С за відносної вологості 50-80 %. Прямі сонячні промені, інфрачервоне випромінювання, мастила, розчинники, нафтопродукти і масла також згубні для шин. Незалежно від того, зберігаєте Ви шини в гаражі або здаєте на зберігання в спеціалізовані сховища, шини необхідно вимити, висушити і, якщо є можливість, обробити аерозольними консервантами гуми, що уповільнюють “старіння”.
Необхідно також враховувати різницю в зберіганні шин без дисків від шин у зборі. Шини без дисків зберігають у вертикальному положенні в один ряд, провертаючи їх кожні 3 місяці, змінюючи зону опори, щоб уникнути зам’яття і деформації. Для цих цілей ідеально підходить стелаж для шин, виробництва “Іпріс-Профіль”. Траверси, на які встановлюються шини, виконані з круглих труб оптимальної товщини, тому що занадто тонкі труби, трос або швелер збільшують навантаження на окремі ділянки і сприяють більшій деформації. Слід пам’ятати, що на підлозі зберігати шини не можна. Нижній ярус має розташовуватися мінімум на висоті 15 см від рівня підлоги. Шини в зборі, навпаки, зберігають покладеними “колодязем” або підвішеними.